- Komerční sdělení-udalosti

Nosným tématem letošní svatební výstavy v Nitře byla Folk nevěsta

Stejně jako loni, i letošní výstava představovala řadu různých...

Pět postupů, jak si vytvořit účes na párty

Pokud se chystáte na večerní akci, věnujte pozornost nejen...

Je masáž nefritovými válečky skutečný zázrak pro pleť

Trendy v péči o pleť se obvykle ubírají dvěma...

Jak připravit pokoj pro školáka

Prázdniny se nezadržitelně krátí a školáci brzy opět usednou...

Co dělat, aby to vašim dětem lépe myslelo

Léto se pomalu, ale určitě blíží ke svému konci...

Mládí už není in. V modelingu dostávají více prostoru stařenky

Společenská pravidla jsou v mnoha sférách nastavena tak, že co je mladé, to je atraktivní. Tomuto zidealizovanému přesvědčení odpovídají i tváře, které se objevují v médiích, modelingových kampaních či na titulních stranách magazínů. Spolu s nimi navíc i dodatečné úpravy a retuše, které mají vymazat vrásky a jakékoli znaky stárnutí.

Že i lidé ve středním a postproduktivním věku mají co nabídnout, nicméně dokazují nové proudy v modelingovém průmyslu.

Není to jen angažování starších modelek a modelů do různých kampaní, ale také vznik agentur, které se právě na takové lidi zaměřují a cíleně je vyhledávají.

Oldushka. Jen pro 45+
Přibližně dva roky funguje v Moskvě společnost, jejímž základním kritériem pro vyhledávané modelky a modelů je věk alespoň 45 let. Agenturu výstižně reprezentuje i název – Oldushka.

Ve svém portfoliu má lidi až do 85 let a ukazuje krásu vyššího věku. Založil ji Igor Gavar, který byl dříve podle magazínu Vogue vášnivým fotografem zvěčňujícím pouliční styl důchodců.

„Krása je kvalita, která se léty stává cennější. Potkal jsem několik zajímavých tváří a chtěl jsem vytvořit separátní projekt. Stala se jím právě modelingová agentura,“ řekl zakladatel Oldushky pro Vogue.

Jeho agentura má vizi rozšířit hranice vnímání krásy. „Moje modelky a modeli jsou inspirujícím příkladem, který ukazuje, že je možné vypadat nádherně a zároveň si stát za svým věkem,“ prohlásil.

Ostatně Oldushka bojuje proti věkovým stereotypům opravdu stylově a to jak na molech, tak na fotografiích. Její modelky se, především v Rusku, stále více objevují v mainstreamových katalozích a reklamních kampaních.

Nejstarší modelka na světě
Má téměř 90 a nedávno se jí podařilo stát tváří kampaně britské značky Eyeko. Daphne Selfe je právem označována za nejstarší supermodelku na světě.

Tentokrát dělá reklamu řasenky na řasy na míru a objevuje se ve video kampani, ve které si ji nanáší a vypráví mimo jiné io tom, jaké byly začátky její kariéry.

Daphne ve videu uvedla, že modelingu se věnovala už jako dvacetiletá, ale v sedmdesátce ji znovu objevili. Nafotili ji pro magazín Vogue do článku o stárnutí a od té doby je znovu „na výsluní“.

Vypráví v něm io svých řasách a nanáší na ně spirálu.

Zakladatelka Eyeko, Nina Leykind, o nové linii maskár řekla: „Naši fanoušci jsou nároční a bystří a odmítají nadále akceptovat normy. Chceme oslavit individualismus.“

To se značce podařilo také angažováním pestré palety modelek včetně Daphne.

Ta zůstává i přes svůj věk stylovou ikonou a pro aspirující modelky nabízí na své oficiální stránce například kurzy modelingu, ale i sebevědomí.

- Komerční sdělení-udalosti