- Komerční sdělení-udalosti

Zaměstnanci Penny mají vyšší mzdy

Praha, 8. března 2024 Obchodní řetězec PENNY pokračuje ve...

Tisková konference ke Světovému dni ledvin

Jak se vyvíjí věk dialyzovaných pacientů a pacientů s...

Jak fotit s Vivo X100 Pro: Tipy a triky pro úžasné fotografie

Mobilní telefony se staly nedílnou součástí našich životů a...

Co jsou kanabinoidy a jak fungují?

Kanabinoidy představují látky, o kterých se stále častěji hovoří...

DOBRÝ ZAMĚSTNAVATEL SI SVÝCH LIDÍ VÁŽÍ

Priority při hledání práce se v dnešní době značně mění....

Co dělat, aby to vašim dětem lépe myslelo

Léto se pomalu, ale určitě blíží ke svému konci a pro děti opět začne další školní rok. Během prázdnin se dříve věnovaly všem zábavám, které léto s sebou přináší, jako opakování si toho, co se naučili v předchozím roce. Pomalu je však třeba připravit na to, že od září začínají pro ně povinnosti.

Lidská paměť
Naše paměť je záhadná. Máme ji všichni, ale přece ji nikdo z nás nevyužívá naplno. Dokážete si například vybavit vzpomínky z předškolního věku? Pokud ne, vůbec se nelekejte.

Vědci z Harvardské univerzity totiž zjistili, že děti do šestého roku prostě víc zapomínají. Schopnost formovat své vzpomínky závisí na strukturách v mozku, které se vyvíjejí mezi šestým a osmnáctým měsícem života.

Hlavní částí lidské paměti je krátkodobá paměť umožňující vyřizovat si zážitky v rámci dní a týdnů. Později dochází k rozvoji i dlouhodobé paměti, která ukládá vzpomínky v rámci několika měsíců či natrvalo.

Výzkumy posledních let odhalily, že to, co rozhoduje o úspěšnosti dětí ve školním vzdělávání není IQ, ale velikost jejich pracovní paměti.

Je to ta část paměti, ve které se odehrává většina psychologických procesů, např. řešení aktuálních problémů.

Děti s oslabenou pracovní pamětí mívají tendenci vynechávat písmena nebo celá slova z více úkolů, často některou přeskočí či často nechápou kontext, protože neudrží v paměti význam začátku věty dříve, než dojdou na její konec.

Hry jako pomoc při rozvoji paměti
„Ideálním způsobem, jak dětskou paměť postupně rozvíjet, jsou stolní hry. Vynikající je také pexeso, při kterém jsou nuceny pamatovat si obrázky a určit jejich správné místo. Zároveň je důležitý výběr hry, při kterých hrají velkou roli barvy,“ říká Jana Karásková ze společnosti Piatnik Praha.

Na cvičení paměti pomáhá dokonce i strava. Některé studie dokazují, že děti, které nesnídají, mají horší prospěch, jsou nepozorné a obtížněji se učí. Dopřejte jim proto k snídani ovoce a zeleninu, celozrnné pečivo či oblíbené cereálie.

- Komerční sdělení-udalosti