- Komerční sdělení-udalosti

Nosným tématem letošní svatební výstavy v Nitře byla Folk nevěsta

Stejně jako loni, i letošní výstava představovala řadu různých...

Pět postupů, jak si vytvořit účes na párty

Pokud se chystáte na večerní akci, věnujte pozornost nejen...

Je masáž nefritovými válečky skutečný zázrak pro pleť

Trendy v péči o pleť se obvykle ubírají dvěma...

Jak připravit pokoj pro školáka

Prázdniny se nezadržitelně krátí a školáci brzy opět usednou...

Co dělat, aby to vašim dětem lépe myslelo

Léto se pomalu, ale určitě blíží ke svému konci...

Je masáž nefritovými válečky skutečný zázrak pro pleť

Trendy v péči o pleť se obvykle ubírají dvěma směry. Buď se soustředí na průlomové technologie a zakládají se na výsledcích nových výzkumů nebo se obracejí směrem k osvědčeným a přírodním prostředkům.

Když v prosinci loňského roku společnost Pinterest zveřejnila očekávané trendy v péči o pleť pro rok 2018, objevila se mezi nimi i technika masáží s pomocí kamenného válečku – jade roller.

Fotogenický trend
Válečky vyrobené z kamenů nefrit, jadeit nebo růženin se v Číně používají již od 17. století a patří k běžné kosmetické výbavě žen v Asii. Pokud tedy patříte k lidem, kteří preferují procedury ověřené časem, je nefritová masáž tím pravým způsobem, jak pečovat o svůj zevnějšek.

Jade roller se obvykle skládá ze dvou částí. Na jedné straně je větší kámen, kterým se masírují tváře, brada a čelo. Na druhé straně rukojeti se nachází menší váleček určený k masáži oblasti očí.

Už na první pohled je zřejmé, že jde o fotogenický předmět ai proto je jeho popularita na sociálních sítích zcela pochopitelná.

Jemná masáž adekvátně stimuluje lymfatický systém, snižuje otoky a zpevňuje kontury obličeje. Nadšenci navíc tvrdí, že dokáže stimulovat tvorbu kolagenu v pleti.

Tématem se zabývá několik zahraničních magazínů. Huffington Post oslovil dermatoložku Jennifer Chwalekovou, která o výhodách a nevýhodách masážních válečků řekla následující:

„Vždy, když v oblasti obličeje stagnuje krevní oběh nebo je přítomen otok, je masáž dobrým pomocníkem. Napomáhá, aby se lymfatická tekutina kolem očí či jiných oblastí, kde má tendenci se usazovat, vyplavila do lymfatických kanálů.“ Zároveň však zpochybnila možnost, že by masáž pomocí nefritového válečku mohla opravdu napomáhat tvorbě vlastního kolagenu.

Proč zrovna nefrit a jadeit?
Mnozí nadšenci masáže tvrdí, že výsledek přímo souvisí s vlastnostmi minerálů, ze kterých jsou válečky vyrobeny. Jadeit a nefrit jsou kameny často využívány v čínské medicíně. Podle tohoto systému pomáhají stimulovat ledviny a lymfatický systém.

Tématu využití polodrahokamů v kosmetice se ve svém starším článku věnoval například i magazín Elle.

Přestože dávají poměrně velký prostor zastáncům teorie o prospěšnosti minerálů na zdraví a vzhled člověka, nakonec konstatují, že neexistují žádné studie, které by potvrdily nebo vyvrátily vliv kamenů na zdraví a krásu.

Materiál, ze kterého je jade roller vyroben, má však bezpochyby své opodstatnění. Minerály působí na pokožku ochlazující a relaxační, a proto jsou pro masáž velmi vhodným materiálem.

- Komerční sdělení-udalosti