- Komerční sdělení-udalosti

Nosným tématem letošní svatební výstavy v Nitře byla Folk nevěsta

Stejně jako loni, i letošní výstava představovala řadu různých...

Pět postupů, jak si vytvořit účes na párty

Pokud se chystáte na večerní akci, věnujte pozornost nejen...

Je masáž nefritovými válečky skutečný zázrak pro pleť

Trendy v péči o pleť se obvykle ubírají dvěma...

Jak připravit pokoj pro školáka

Prázdniny se nezadržitelně krátí a školáci brzy opět usednou...

Co dělat, aby to vašim dětem lépe myslelo

Léto se pomalu, ale určitě blíží ke svému konci...

Pět postupů, jak si vytvořit účes na párty

Pokud se chystáte na večerní akci, věnujte pozornost nejen oblečení a make-upu, ale také vlasům. Víme, že s korunou krásy je občas práce a nejjednodušší je vlasy si učesat do hladkého ocasu nebo si je nechat rozpuštěné. No naučíme vás, jak se odlišit od většiny, a přitom se na dokonalém účesu příliš nenadělat.

Párty vlny

 1. Ke kořínkům vlasů naneste tužidlo pro objem. Oddělte vlasy na temeni a připněte je nahoru sponkou. Zbylé vlasy zvlňte žehličkou. Pomalu táhněte žehličku dolů ke konečkům.
 2. Zvlněné prameny chvilku přidržte v dlani než vychladnou a smotané připněte sponkou.
 3. Přední prameny vlasů a na temeni natáčejte směrem od obličeje. Pro větší, nadýchanější objem prameny nerozčesávejte, ale lehce načechrejte rukama.
 4. Hotový účes zafixujte středně nebo silně tužícím lakem na vlasy.

Rozcuchaný záměr

 1. Ke kořínkům vlasů naneste pěnové tužidlo a fénem přesušte. Pokud nemáte přirozeně vlnité vlasy, natočte je kulmou.
 2. Na druhé straně od cestičky zapleťte pár pramenů. Oddělte pramen vlasů zespodu a přetočte s ním horní pramen, aby vznikl stočený efekt. Pramen stočte v délce 10 – 12 cm, zafixujte pinetkou nebo neviditelnou gumičkou a konce nechte přirozeně volné. Vytvořte 2 – 3 zapletené prameny podle hustoty vašich vlasů.
 3. Spodní poslední pramen zatočte směrem k zátylku pod volné konce horních pramenů. A upevněte pinetkou pod vlasy, aby nebyla vidět.
 4. Na závěr vlasy zafixujte, například lakem.

Božský ocas

 1. Po celé délce vlasů naneste pěnové tužidlo. Pro větší objem u kořínků vlasy vyfénujte pomocí velkého kulatého kartáče. Na temeni hlavy oddělte část vlasů na stranu, kde máte pěšinku.
 2. Tuto část po přibližně třech menších pramíncích zespodu natupírujte pro větší objem na temeni. Tupírujte vždy zhruba o dva centimetry více do šířky, než je oblast, kde chcete vizuálně zvětšit objem, abyste mohli vlasy uhladit do konečného tvaru.
 3. Ostatní vlasy stáhněte pomocí gumičky do ocásku. Natupírovaný pramen uhlaďte dozadu, ale nerozčesávejte.
 4. Tímto pramenem oviňte upevnění ocásku a připněte pinetkami. Na závěr lehce poprašte lakem na vlasy.

Zatočený drdol

 1. Před úpravou do vlasů použijte sprej s ochranou před a fénem přesušte. Po celém obvodu zvlňte žehličkou.
 2. Oddělte vrchní část na temeni hlavy ze strany, kde máte pěšinku. Zbylé vlasy uchopte jako do ocasu na bok a lehce přetočte přes druhou ruku. Pro zjednodušení si můžete nejprve řadou sponek připevnit spodní díl vlasů uprostřed zátylku. Vlasy z druhé strany stočte do středu a připněte sponkami tak, aby vlasy vytvořily jemně nedbalý záhyb. Nesnažte se o dokonalost a nechte pár natočených konečků uvolněných.
 3. Vrchní díl vlasů, pokud potřebujete, lehce natupírujte, aby účes získal větší objem a připevněte ke stočenému drdolu vzadu.
 4. Přední část doupravte do tvaru, který se hodí k vaší tváři. Hotový účes zafixujte lakem na vlasy.

Rybí ocas

 1. Začátečníčky to budou mít jednodušší, pokud si budou plést rybí ocas na bok. Začněte tím, že si vlasy rozdělíte na dvě stejné části – pramen A a pramen B. Oba prameny můžete dohromady zafixovat gumičkou, aby se vám pro pletení neoddělovaly.
 2. Z pramene A odeberte zezadu malý pramínek vlasů, obtočte jej zepředu kolem pramene A a připojte k prameni B. Tento postup opakujte střídavě mezi prameny A a B.
 3. Na konci vlasy zachyťte gumičkou. Vzniklý cop můžete mírně poroztahovat, aby vznikl nedbalý efekt. Zafixujte účes lakem na vlasy.

Glamour vlny

 1. Umyté vlasy vysušte v předklonu a rozčešte. Rozdělte si jednotlivé části vlasů a začněte natáčet pramínek za pramínkem na středně hrubou kulmu. Snažte se vlasy vytáčet směrem ven z obličeje. Aby byl efekt dokonalý, stejnou pozornost věnujte všem pramínkům.
 2. Natočené vlasy zafixujte lakem a jednotlivé prameny rukama zvedněte, abyste efekt kadeří zdokonalili.
 3. Vlasy následně rozčešte velkým kartáčem, ale dělejte to opatrně a jemně ve směru vln.
 4. Účes dotvarujte prsty. Použijte přípravek pro lesk vlasů a výsledek opět zafixujte lakem.

Balerína

 1. Tento účes je vhodný například v případě, že vlasy nemáte čerstvě umyté. Výhodou je, že drží tvar a snadno se s nimi manipuluje.
 2. Vlasy rozčešte do hladka. Můžete použít kartáč nebo, je-li třeba, kulatý kartáč a fén. Aby byly vlasy dokonale hladké, můžete použít také žehličku na vlasy.
 3. Vlasy rozdělte tak, aby cestička vznikla mírně na jednom boku, resp. jedné straně čela. Potom je rozdělte znovu na tři části. Jednu zadní na temeni a dvě boční. Boční prameny zatím vypněte tak, aby vám nezavazovaly.
 4. Zadní pramen vlasy svažte do obyčejného ocasu. S malým množstvím oleje na vlasy zahlaďte všechny odstávající vlasy vzadu. Můžete si pomoci kartáčkem na vlasy.
 5. Rozeberte boční prameny a opět je zahleďte olejem. Začněte přibližně 1,5 cm od kořínků. Boční prameny začešte dozadu tak, abyste je propojili se zadním ocasem do jednoho.
 6. Zatáčejte velký pramen a zavažte jej do jednotného drdolu. Zafixujte jej francouzskou nebo jinou sponou do vlasů.
- Komerční sdělení-udalosti