- Komerční sdělení-udalosti

Nosným tématem letošní svatební výstavy v Nitře byla Folk nevěsta

Stejně jako loni, i letošní výstava představovala řadu různých...

Pět postupů, jak si vytvořit účes na párty

Pokud se chystáte na večerní akci, věnujte pozornost nejen...

Je masáž nefritovými válečky skutečný zázrak pro pleť

Trendy v péči o pleť se obvykle ubírají dvěma...

Jak připravit pokoj pro školáka

Prázdniny se nezadržitelně krátí a školáci brzy opět usednou...

Co dělat, aby to vašim dětem lépe myslelo

Léto se pomalu, ale určitě blíží ke svému konci...

Sedm malých předsevzetí pro vaši krásu

Předsevzetí v novém roce nemusí být velkolepé. Menší kroky vás dovedou dál a tak to je v každé oblasti života. Když si plánujete budoucnost, určujte si jen dílčí cíle. Je tak pravděpodobnější, že se dopracujete k úspěšnému konci. Platí to iv případě péče o krásu.

A v této každodenní rutině bychom si měli udělat pořádek a zaměřit se na věci, které jsou opravdu důležité pro zdravý vzhled vlasů či pokožky. Zde je několik tipů, jak se na konci roku a také během něj dívat s radostí do zrcadla.

 1. Spolehněte se na oleje
  Olejům se možná vyhýbáte, protože máte problémy s mastnou pletí a akné. Představa, že byste si ještě měli na obličej aplikovat další mastnou vrstvu, je možná hrozivá. Takový pohled na problematiku pleťových olejů je ovšem nesprávný.

Současný trh nabízí suché a hydratační oleje, které pomáhají pokožce zachovat pružnost a dodávají jí vitamíny, které se do pleti snáze vstřebávají. Pokožce také zabraňují produkovat nadměrné množství mazu a vyživují ji.

Vyzkoušejte například olej na čištění pleti nebo pár kapek vmasírujte do pokožky před spaním. Udělá s ní zázraky ak tomu působí velmi luxusně.

 1. Pravidelně měňte ložní prádlo
  V posteli strávíme několik hodin denně a tím jí dáváme zabrat. Na polštářích už po pár dnech vzniká „koktejl“ potu, mazu, nečistot a odumřelých buněk pokožky. Pokud náhodou máte psa, kterého pouštíte do postele, přidá tam svůj podíl i on.

V letošním roce proto měňte pravidelně ložní prádlo a povlaky na polštáře vyměňujte i každý týden. Výhodou bude i příjemnější usínání pod čerstvě vypranými voňavými a svěžími přikrývkami.

 1. Krém na opalování každý den, opravdu
  Darmo si řekneme, že naši předkové moderní krémy s ochrannými faktory nikdy nepotřebovali. Slunce je k naší pleti stále neúprosnější. Víme, že bychom si krém měli aplikovat minimálně na obličej každý den, ale neděláme to.

Změny a negativní vliv slunečních paprsků jsou totiž neviditelné. Pravidelnou aplikací krémů se však vyhnete předčasnému stárnutí pokožky a jejímu vysušování. Využívejte opalovací krém jako podklad pod make-up, dokud se z toho nestane běžná rutina.

 1. Myjte kosmetické pomůcky
  Houbičky, houby, štětce, to vše mnoho z nás používají každý den. Nicméně k čištění u některých dochází až v momentě, kdy je zanesení jednotlivých předmětů nepřehlédnutelné. Dejte si opravdu záležet na tom, aby byly čisté.

Pokud na nich zůstanou nečistoty, druhý den si je při aplikaci make-upu nanesete na pleť opět ak tomu podpoříte vznik různých dalších bakterií. Kosmetické pomůcky proto omývejte alespoň jednou týdně. Ideální však je mýt je po každém použití.

 1. Stará řasenka za novou
  Dobře to známe. Když narazíte na dokonalý kosmetický produkt, je jen obtížné vzdát se ho. A tak se stane, že používáte například řasenku tak dlouho, dokud zcela nevyschne. Vyměňovat byste ji měli minimálně každé tři měsíce.

Tím se vyhnete riziku množení bakterií na štětci a jejich šíření v oblasti očí, stejně jako dalším zdravotním komplikacím.

 1. Nešťastné odličování
  Zbavit se večer přebytečného make-upu je pro někoho možná stále nepřekonatelná výzva. A tak se stane, že si do postele lehnete s make-upem na tváři a očích. Druhý den se vzbudíte a nemůžete se na svou pleť ani podívat.

A k tomu jste si ještě zašpinili ložní prádlo. Takové jednání nikomu neprospívá a rozhodně ani vaší pleti. Na čištění pleti nezapomínejte. Pokud preferujete čistou vodu a mýdlo, není to ideální, ale také to je řešení.

Nezapomínejte však po umytí pleť hydratovat krémem nebo olejem. K odlíčení dobře poslouží i micelární vody.

 1. Navštivte dermatologa
  Někdy nestačí jen zrcadlo v koupelně a váš vnímavý pohled. Občas to chce bystré oko odborníka. Máte-li přetrvávající problémy s pokožkou, nebojte se obrátit na dermatologa, který vám poradí. Možná je problém někde úplně jinde, než si myslíte.

Trpíte rosaceou, akné, máte pigmentové skvrny nebo prohlubně či jizvy neznámého původu? Je čas zeptat se lékaře, jak je možné s nimi bojovat. Podstata problému se totiž může skrývat také v žaludku či imunitě.

- Komerční sdělení-udalosti