- Komerční sdělení-udalosti

Nosným tématem letošní svatební výstavy v Nitře byla Folk nevěsta

Stejně jako loni, i letošní výstava představovala řadu různých...

Pět postupů, jak si vytvořit účes na párty

Pokud se chystáte na večerní akci, věnujte pozornost nejen...

Je masáž nefritovými válečky skutečný zázrak pro pleť

Trendy v péči o pleť se obvykle ubírají dvěma...

Jak připravit pokoj pro školáka

Prázdniny se nezadržitelně krátí a školáci brzy opět usednou...

Co dělat, aby to vašim dětem lépe myslelo

Léto se pomalu, ale určitě blíží ke svému konci...

Saunování je gymnastikou pro cévní systém, jak se na něj připravit

Když se řekne wellness, člověk si většinou pod tímto pojmem představí sauny, koupele, vířivky či masáže. V doslovném překladu znamená wellness pocit blahobytu a pohody. Wellness je o všem, co nás dokáže dostat do stavu, kdy jsme spokojeni nejen z fyzické stránky, ale také vnitřně vyrovnaní, plní energie a chuti do života.

Do tohoto slova můžeme zahrnout i naše koníčky, které jsou určitou formou terapie, či různé druhy fyzické aktivity, meditaci, ale také smích v kruhu rodiny a přátel.

Součástí je také naše životospráva a stravovací návyky. Každý z nás si pak namíchá svůj vlastní regenerační lektvar – dávku aktivit, které mu vyhovují, aby se co nejefektivněji a nejpříjemněji znovu postavil na nohy a nabil energií.

Sauna pro děti i dospělé
Saunování nám formou pocení pomáhá eliminovat toxiny a teplo napomáhá tělu regenerovat se. Přirozenou cestou a aktivně bojuje proti virům.

Zrychluje krevní oběh, činnost srdce, uvolňují se svaly a zmírňují bolesti šlach. Saunování má velmi blahodárné účinky i na naši pleť.

Tím, že se zrychluje cirkulace krve, naše pleťové buňky jsou lépe prokrvovány a vyživovány, zlepšuje se produkce kolagenu, potřebného k udržení elasticity pokožky a v neposlední řadě se z pleti pocením odplavuje mnoho škodlivých látek.

Sauna je vhodná i pro děti, posiluje jejich imunitní systém a rovněž pomáhá zlepšovat dýchací problémy, kterými mnoho dětí trpí.

„Je samozřejmě nutné zkrátit pobyt v sauně na 10 minut a do sauny by neměly jít děti, které ještě neumí popsat své pocity – v případě slabosti či nevolnosti,“ upozorňuje Anna Jarinová, ředitelka sítě spa.

Sauny mají velmi dlouhou historii a v každé kultuře měly své opodstatnění jako forma prevence, relaxace, dokonce velmi silný společenský význam. Ať už to byly římské lázně, turecký hammam, mexický temazcal, japonské horké lázně či ruská lázeň.

Pokud chodíte rádi do sauny, měli byste si být v první řadě jisti, že vám to vaše zdraví dovolí. Sauna totiž není pro každého, u některých onemocnění může být pobyt v ní rizikem.

Saunování je dobrý sluha, ale špatný pán. Tato „cévní gymnastika“ totiž není vhodná pro každého.

Doporučuje se jako prevence proti infekcím horních cest dýchacích, pomůže v boji proti jarní únavě a mnoho lidí ocení její relaxační účinky. Odborníci však varují, že není vhodná pro člověka s vysokým krevním tlakem, s nemocí krevního oběhu, s poruchami jater a ledvin. Do sauny by měli chodit lidé bez zánětů, kožních chorob a vyhnout by se jí měly těhotné ženy.

Zdravý člověk se však nemusí obávat saunování, pozitivním účinkem je, že stimuluje jeho periferní krevní oběh. Sauna je o pocitu, tedy máme tam být tak dlouho, dokud je to příjemné. Důležité je nejprve se opláchnout sprchou, teprve poté vstoupit do studeného bazénu.

Skok do ledové vody totiž může vyvolat selhání krevního oběhu. Důležitý je mezi jednotlivými cykly odpočinek v chladné místnosti. Sauna tělo příjemné prohřeje, klouby a svaly se uvolní.

- Komerční sdělení-udalosti